Instalacja szamba z ogrodzeniem

Coraz bardziej popularna usługa którą wykonujemy w ostatnim czasie staje się instalacja do szybko-złączki. Ile to kosztuje i jak to wygląda co najważniejsze do czego to służy prezentujemy poniżej w artykule.

Do czego służy instalacja do szybko-złączki?

Taką instalację dokupują Klienci którzy wolą aby szambiarka która odbiera szambo nie musiała wjeżdżać na posesję tylko wyciąga szambo prosto z ogrodzenia za pomocą szybko-złącza strażackiego 110mm. Chroń swoją kostkę brukową lub trawnik i skorzystaj z usługi i Ty!

Ile kosztuje taka instalacja?

Sama instalacja wewnątrz zbiornika jest stosunkowo tania i kosztuje 150zł, jednak większe koszty mogą pojawić się w przypadku dalszej odległości zbiornika, raz że pojawia się problem dla wozu asenizacyjnego ponieważ niektóre auta mają problem wyssać szambo ze zbiornika oddalonego dalej jak 20m poza tym zwiększa się koszt rury. Książkowo powinna to być rura zbrojona giętka której koszt wynosi 70zł mb, możemy jednak zastąpić tą rurę zwykłą rurą PCV której koszt wynosi około 12zł. Przy samym ogrodzeniu będzie nam jednak potrzebny 1m rury giętkiej aby można było założyć szybkozłączkę której króciec wchodzi z jednej strony w rurę giętką natomiast rura PCV bez problemu wchodzi w drugi koniec rury giętkiej. Potrzebujemy jeszcze aluminiową szybkozłączkę i zaślepkę, to wydatek 200zł.

Szybkozłączka + 1m rury giętkiej

Jak zamówić

Najprostszym sposobem jest podczas zamówienia zbiornika zgłosić fakt posiadania takiej instalacji, przypominam że warto u nas kupić instalację wewnątrz zbiornika, natomiast elementy dodatkowe takie jak rura, szybkozłączką można nabyć we własnym zakresie. Instalacja wewnątrz zbiornika to usługa ingerencji w zbiornik na który nasza firma daje gwarancję dlatego to warto jednak jest zlecić u nas.